środa, 17 marca 2010

BOŻE! Chroń mnie przed Katolikami.

Wyprawy krzyżowe, zwane również krucjatami, to zorganizowane przez Kościół i społeczeństwo Europy wojny z Turkami, z Islamem. Wyprawy krzyżowe trwają od końca XI do początków XIV wieku. Nazwa "wyprawy krzyżowe" pochodzi od naszywanych na ubrania uczestników czerwonych krzyży. W wyprawach biorą udział wszystkie grupy społeczne, także dzieci. Hasło do walki z Islamem podał papież Urban II, on też uważany jest za ojca krucjat. W wyniku wypraw powstają państwa krzyżowców na Bliskim wschodzie, w Afryce. W czasie trwania wypraw powstają zakony krzyżowe: Templariusze, Joannici, Krzyżacy. Było dziewięć wypraw krzyżowych, w tym: siedem rycerskich, jedna chłopska (ludowa) i jedna dziecięca.


Ten cytat dał mi powód do dalszego szukania, jak bardzo Kościół katolicki jest mściwy i okrutny wobec innych wyznań. Prawda jest taka że dawno zapomniano o czym nauczał Jezus, teraz każdy "Katol" nastawia się wrogo do osób niewierzących lub innego wyznania uważając ich za osoby gorszę. Jak widać w dawnych czasach krucjaty były, jednych z najbardziej krwawych i morderczych oraz niegodziwych rzeczy. Miały cel nawracania, jednak katolicy woleli zabijać, gwałcić i pali dzieci niż nawracać.
Wszystkie te straszliwe czyny, usprawiedliwiali sobie dla czynów kościoła i religii.
Najgorsze że również mieszali to w dzieci, wpajając im nienawiść do drugiego człowieka maskując religią i oddaniem Bogu. Na dzień dzisiejszy zmieniło się to, że zamiast mieczy, pochodni i gwałtów, używają manipulacji w mediach oraz naukach kościoła.

Lecz jedna z grup które powstały podczas krucjat jakimi są templariusze, była zakonem wpajającym wiedzę mordu oraz okultyzmu, wzorowana na wschodnich asasinach.
Długo oszukiwała kościół wobec swoich działań, maskowanych ochroną pielgrzymów.

Skutki wypraw krzyżowych:
» Przede wszystkim na Ziemi Świętej powstały zakony rycerskie: Templariusze w 1118 roku, Joanici, czyli Zakon Szpitala Świętego Jana i Krzyżacy - pod koniec XII w.
» Wzrósł autorytet papiestwa.
» Nastąpił rozwój handlu lewantyjskiego. Wzbogaciły się na nim szczególnie miasta włoskie portowe: Piza, Padwa, Genua, Wenecja.
» Wraz ze wzbogaceniem się miast włoskich wzrastała potęga i zamożność mieszczan.
» Nastąpiło przenikanie wzorców obyczajowych między kulturą arabską a europejską.
» Ukształtował się tzw. etos rycerski i kultura rycerska.
» Wyprawy krzyżowe były pierwszym europejskim kontruderzeniem przeciw ekspansji Islamu.
» Ekspansja Turków przeciw Europie, która trwała do końca XVII w.
» Poszerzyły się horyzonty myślowe Europejczyków, wzrosło zainteresowanie otaczającym światem.
» Wzrósł fanatyzm religijny i niechęć do Żydów.
» Wpajanie nienawiści do innych religii, pośród katolików.
» Kulty śmierci i okultyzm, którym trudnili się templariusze.


Podsumowanie?

4 komentarze:

  1. Proponuję napisać podobny tekst na temat islamu, a następnie poczekac aż wysadza ci chałupkę

    OdpowiedzUsuń
  2. może pora przestać żyć XII wiekiem i przenieść się 800 lat w przyszłość...

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzisiejsi katolicy są tak samo nastawieni do innych wyznań jak za czasów krucjat, jakby mogli już dziś kontynuowali swoje krwawe praktyki. Muzułmanie nie zaatakowali puki nie czuli się zagrożeni, każdy katol ma w sobie więcej nienawiści niż miłości Bożej. Każdy katolik chce narzucić, a nie nawracać. Łączy dalej to samo, co łączyło za czasów krucjat polityka, handel napchać kieszenie klerów i polityków czy też inwestorów.

    OdpowiedzUsuń
  4. Krucjaty,krucjatami
    Porzucili miecze jednak zakres tolerancji i wkraczania w sferę wolności w niektórych przypadkach nie uległ zmianie.

    OdpowiedzUsuń